Po ostatniej konferencji WWDC poznaliśmy nieco szczegółów na temat nowości, które zaoferuje nowa odsłona przeglądarki Safari w iOS6. Temat powinien szczególnie zainteresować frontendowców. 

Zdalny Web Inspector

Zdalny Web inspector

 

Web Inspector lub Firebug to podstawowe narzędzie w pracy Front-end Developera. Niestety do tej pory byliśmy ograniczeni w kwestii pracy z urządzeniami mobilnymi. Jedyną możliwością był Firebug Lite, ale to tylko półśrodek. W przyszłej odsłonie mobilnej przeglądarki Safari będziemy mieli możliwość debugowania kodu za pośrednictwem naszego komputera. Myślę, że zasadę działania najłatwiej wytłumaczyć za pomocą tego filmiku:

W tym przypadku mamy do czynienia z Androidem, ale zasada działania będzie taka sama.

Smart App Banners

Prosta, ale przydatna funkcja. Można dodać powiadomienie na stronie WWW, że dostępna jest alternatywna aplikacja w App Store.
Tak to się prezentuje:
smart app banners

<input type=”file”>

Wiele osób na to czekało. Do tego pory taki rodzaj pola formularza był bezużyteczny na iPhone i iPad. Od teraz można przesłać zdjęcie lub wideo poprzez właśnie taki typ pola.
Smutną wiadomością jest brak możliwości wykonania zdjęcia/wideo i przekazania go do formularza.

Filtry CSS

Filtry powoli zmierzają zarówno do Safari na desktopy, jak i na urządzenia mobilne. Dzięki nim możemy uzyskać całkiem fajne efekty. Ostatnio pisał o tym Andrzej Mazur (end3r)

Zwiększona wydajność JavaScript

Standard. Z każdą kolejną wersją przeglądarki deweloperzy pracują ostro nad wydajnością JS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *