środa, 29 kwietnia 2015

Synchronizacja bazy danych WordPress pomiędzy serwerami – WP Migrate DB Pro

Klienci uwielbiają widzieć postępy prac nad wykonywanym projektem. Najlepiej, jeśli zmiany widać każdego dnia. Gdy chcemy oferować najwyższy poziom usług, to musimy się dostosować do wymogów naszych klientów. Problemem okazuje się jednak pokazywanie stanu projektu, gdy pracujemy lokalnie na swoim komputerze. Każde przekopiowanie projektu pomiędzy serwerami (np. za pomocą Duplicator) to około 5 do 15 minut pracy. Bardzo cenne minuty zwłaszcza, gdy zmęczony kończysz pracę i przypominasz sobie, że strona nie jest przekopiowana. Na szczęście mamy WP Migrate DB Pro.

Czytaj dalej

środa, 22 kwietnia 2015

Zostałem freelancerem!

Właściwie to tytuł jest nieco mylący, bo freelancerem zostałem już pół roku temu. Niestety zupełnie nowa sytuacja zawodowa, brak czasu oraz ogromna ilość pracy spowodowała, że ten wpis powstał dopiero teraz.

Czytaj dalej

środa, 30 kwietnia 2014

CSS Source Maps

Jedną z najciekawszych nowości w ostanich latach w świecie frontendu jest stworzenie preprocesorów CSS, takich jak Less oraz Sass.

Nowe podejście do pisania kodu CSS pozwoliło nie tylko przyspiszyć naszą pracę, ale także lepiej uporządkować kod w dużych projektach.

Czytaj dalej

poniedziałek, 21 stycznia 2013

Ikony w CSS. Następny krok po Font Icons?

Niedawno powstała strona One Div, na której przeglądać możemy różne ikony. Na pierwszy rzut oka wygląda to na standardowy zbiór ikon, których pełno w sieci, jednak po najechaniu myszką na konkretną ikonę ukazują nam się informacje o kompatybilności ikon z różnymi przeglądarkami.

O co chodzi ? Otóż ikony wykonane są dzięki wykorzystaniu najnowszych możliwości CSS. Oprócz tego style muszą działać maksymalnie na 1 elemencie DIV, co pozwalać na generowanie poprawnego semantycznie kodu.

Czytaj dalej

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Joomla! Day Poland 2012 – zapowiedź

Wielkimi krokami zbliża się największe wydarzenie na scenie Joomla! w Polsce, czyli konferencja Joomla! Day Poland. Po raz pierwszy w historii konferencja odbędzie się właśnie w naszym kraju, co podnosi jego rangę.

Czytaj dalej

środa, 13 czerwca 2012

Nowości w Safari dla iOS 6

Po ostatniej konferencji WWDC poznaliśmy nieco szczegółów na temat nowości, które zaoferuje nowa odsłona przeglądarki Safari w iOS6. Temat powinien szczególnie zainteresować frontendowców. 

Czytaj dalej