Właściwie to tytuł jest nieco mylący, bo freelancerem zostałem już pół roku temu. Niestety zupełnie nowa sytuacja zawodowa, brak czasu oraz ogromna ilość pracy spowodowała, że ten wpis powstał dopiero teraz.

Dlaczego taka zmiana?

Poprzednią pracę w CloudAccess.net zakończyłem miesiąc przed 6 rocznicą zatrudnienia. Jak na branżę IT jest to bardzo długi czas. Z reguły pracownicy przenoszą się do innej firmy po 2-3 latach. Praca na etacie w tym konkretnym miejscu była bardzo przyjemna, jednak w końcu przyszedł moment, kiedy uznałem, że czas na zmiany w mojej karierze. Duże zmiany.

Postanowiłem zaryzykować i założyć własną firmę, w której będę działał jako freelancer. Stwierdziłem, że zmiana etatu na inny etat to żadna zmiana. Potrzeba tutaj czegoś zupełnie nowego! Oprócz tego istnieje powszechna opinia, że większość ludzi bogatych nie pracowało na etacie wink

Co dalej?

Ponieważ czasu mam już nieco więcej, postanowiłem nieco odświeżyć tego bloga. W codziennej pracy dzieje się tyle ciekawych rzeczy, o których warto się podzielić z innymi, że grzechem by było nie napisać tych kilkunastu zdań co parę dni. Do głowy przychodzą mi pomysły na wpisy o freelance, prowadzeniu firmy i oczywiście tematy techniczne związane z programowaniem.

Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać w tym planie. Trzymajcie kciuki! wink

 

 

3 odpowiedzi do “Zostałem freelancerem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *