Ostatnio często w pracy otrzymujemy tickety związane z nieprawidłowym działaniem Mega Menu w szablonach opartych o T3 Framework w wersji 1.2. Również odwiedzając polskie forum Joomla! natknąłem się na podobne problemy. Błędy, jakie możemy spotkać to:

megamenu
Okazuje się, ze rozwiązanie jest dość proste. Menu zostało wykonane dla MooTools w wersji 1.1, jednakże w ostatnich instalacjach Joomla! dołączony został plugin „System – Mootools Upgrade„, który zamienia wersję frameworka na stronie frontowej na 1.2. Gdy odpublikujemy ten plugin, to znowu będziemy mieli MooTools na stronie w wersji 1.1, który jest zgodny z naszym menu.Prawdopodobnie, gdy wyjdzie Joomla! 1.6 będę musiał coś zrobić, aby menu stało się kompatybilne z nowa wersją JavaScriptowego frameworka, ale póki co zadowala mnie powyższe rozwiązanie tymczasowe i nie przejmuję się tym (zawsze brak czasu!).

Przy okazji warto wspomnieć, że jeżeli macie jakiekolwiek błędy związane z JavaScriptem w Joomla! to warto najpierw sprawdzić ten plugin, a dopiero później próbować debugować skrypty.

Jedna odpowiedź do “Problem z działaniem Mega Menu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *